Apem Inc. QS103XXHY220
QS103XXHY220 picture photo
Mfg. Part Number
QS103XXHY220
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V
Datasheet Download
QS103XXHY220.pdf
Availability of QS103XXHY220
QUANTITY
QS103XXHY220 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS103XXHY220
Internal Part NumberEIS-QS103XXHY220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS103XXHY220
Related LinksQS103X, QS103XXHY220 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS103XXHY220 Details Description
Related parts for QS103XXHY220
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM VERT AU 20POS datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TFLEX 640 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf