Apem Inc. QS123XXHO220
QS123XXHO220 picture photo
Mfg. Part Number
QS123XXHO220
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V
Datasheet Download
QS123XXHO220.pdf
Availability of QS123XXHO220
QUANTITY
QS123XXHO220 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS123XXHO220
Internal Part NumberEIS-QS123XXHO220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorOrange
Lens ColorOrange
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating4100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS123XXHO220
Related LinksQS123X, QS123XXHO220 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS123XXHO220 Details Description
Related parts for QS123XXHO220
IC FPGA 660 I/O 900FGBA datasheet.pdf
IC MPU I186 12MHZ 68PLCC datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 0.45A 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K-EEPROM 11-QFN datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 44TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf