Apem Inc. QS123XXHY110
QS123XXHY110 picture photo
Mfg. Part Number
QS123XXHY110
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V
Datasheet Download
QS123XXHY110.pdf
Availability of QS123XXHY110
QUANTITY
QS123XXHY110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS123XXHY110
Internal Part NumberEIS-QS123XXHY110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS123XXHY110
Related LinksQS123X, QS123XXHY110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS123XXHY110 Details Description
Related parts for QS123XXHY110
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 17POS STR datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE PCB GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL REMOTE DSPLY KEYPD W-CBL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT DL TIN datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
1.25MM M/M ON 26AWG 150MM datasheet.pdf