Apem Inc. QS123XXHY110
QS123XXHY110 picture photo
Mfg. Part Number
QS123XXHY110
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V
Datasheet Download
QS123XXHY110.pdf
Availability of QS123XXHY110
QUANTITY
QS123XXHY110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS123XXHY110
Internal Part NumberEIS-QS123XXHY110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS123XXHY110
Related LinksQS123X, QS123XXHY110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS123XXHY110 Details Description
Related parts for QS123XXHY110
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 100VDC 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FILTER DC PV INVERT 1500A datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF19 ACCESSORY datasheet.pdf
CIR BRKR 600MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf