Integrated Device Technology (IDT) QS3VH125QG
QS3VH125QG picture photo
Mfg. Part Number
QS3VH125QG
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC QUICKSWITCH QUAD LOW 16QSOP
Datasheet Download
QS3VH125QG.pdf
Availability of QS3VH125QG
QUANTITY
QS3VH125QG Order Process
Ship out your order
Specifications of QS3VH125QG
Internal Part NumberEIS-QS3VH125QG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package97
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series3VH
PackagingTube
TypeBus Switch
Circuit1 x 4:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS3VH125QG
Related LinksQS3VH, QS3VH125QG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
QS3VH125QG Details Description
Related parts for QS3VH125QG
COMPONENT CLIPS MOLDED 1 1/2" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMB datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CRIMPER HAND TOOL datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 60A IN LINE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf