Apem Inc. QS81XXY12
QS81XXY12 picture photo
Mfg. Part Number
QS81XXY12
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 8MM FIXED YEL 12V SLDR
Datasheet Download
QS81XXY12.pdf
Availability of QS81XXY12
QUANTITY
QS81XXY12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS81XXY12
Internal Part NumberEIS-QS81XXY12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS81XXY12
Related LinksQS81, QS81XXY12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS81XXY12 Details Description
Related parts for QS81XXY12
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL W/PIN datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER CARD 11-20 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH 20MHZ 32TQFP datasheet.pdf