Apem Inc. QS83XXB12
QS83XXB12 picture photo
Mfg. Part Number
QS83XXB12
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 8MM FIXED BLU 12V WIRE
Datasheet Download
QS83XXB12.pdf
Availability of QS83XXB12
QUANTITY
QS83XXB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS83XXB12
Internal Part NumberEIS-QS83XXB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating800mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS83XXB12
Related LinksQS83, QS83XXB12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS83XXB12 Details Description
Related parts for QS83XXB12
LED MINI BAYONET T3-1/4 6V GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR DO34 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANT WTS MPOL ASSY SMA MALE datasheet.pdf
RES SMD 5.69KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 4"X30' A VFN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf