Apem Inc. QS83XXHB220
QS83XXHB220 picture photo
Mfg. Part Number
QS83XXHB220
Brief Description
INDICATOR 8MM FIXED HI BLU 220V
Datasheet Download
QS83XXHB220.pdf
Availability of QS83XXHB220
QUANTITY
QS83XXHB220 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS83XXHB220
Internal Part NumberEIS-QS83XXHB220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating1600mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS83XXHB220
Related LinksQS83X, QS83XXHB220 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS83XXHB220 Details Description
Related parts for QS83XXHB220
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED MNT SELF RETAINING T-1 0.25 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC SMART CARD IC2 28SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP 2700 UF 20% 35 V datasheet.pdf