Apem Inc. QS83XXW12
QS83XXW12 picture photo
Mfg. Part Number
QS83XXW12
Brief Description
INDICATOR 8MM FIXED WHT 12V WIRE
Datasheet Download
QS83XXW12.pdf
Availability of QS83XXW12
QUANTITY
QS83XXW12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS83XXW12
Internal Part NumberEIS-QS83XXW12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating1200mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS83XXW12
Related LinksQS83, QS83XXW12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS83XXW12 Details Description
Related parts for QS83XXW12
CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 50A 250/440V datasheet.pdf
MOSFET RF SOT428DPAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.9A 54 MOHM TH datasheet.pdf
PNL MNT GREEN W/WIRE 12" datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIM PVC EXTRU JOINING STRP 48" datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 7A 20 MOHM TH datasheet.pdf
1500UF 385V 40X80MM 85C 5000H datasheet.pdf