Qualtek Electronics Corp. QSG-119-02
QSG-119-02 picture photo
Mfg. Part Number
QSG-119-02
Manufacturer
Product Category
Fans - Finger Guards, Filters & Sleeves
Brief Description
FINGER GUARD 119MM BLACK
Datasheet Download
QSG-119-02.pdf
Availability of QSG-119-02
QUANTITY
QSG-119-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of QSG-119-02
Internal Part NumberEIS-QSG-119-02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyFans - Finger Guards, Filters & Sleeves
SeriesQSG
Fan Accessory TypeFinger Guard
Fits Fan Size119mm Sq
For Use With/Related ProductsQLM Sleeves
Features-
MaterialPlastic
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSG-119-02
Related LinksQSG-1, QSG-119-02 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QSG-119-02 Details Description
Related parts for QSG-119-02
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 470 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP G50 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 2X6 VERT BRKWAY AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf