TE Connectivity Raychem Cable Protection QSW-100-100
QSW-100-100 picture photo
Mfg. Part Number
QSW-100-100
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Wrap
Brief Description
QUICK SHRINK WRAP 100MMX100MM
Datasheet Download
QSW-100-100.pdf
Availability of QSW-100-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QSW-100-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of QSW-100-100
Internal Part NumberEIS-QSW-100-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Wrap
SeriesQSW
Length3.937" (100mm)
Thickness0.025" (0.64mm)
Width3.937" (100mm)
FeaturesAdhesive Lined
MaterialPolyolefin, Irradiated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSW-100-100
Related LinksQSW-1, QSW-100-100 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
QSW-100-100 Details Description
Related parts for QSW-100-100
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
KIT EMULATION ICE POD PSOC DEBUG datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONDUCT MARK COLLAR PRINT HORIZ datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 480MBPS datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf