TE Connectivity AMP Connectors QSZH-125-NR1-30MM
QSZH-125-NR1-30MM picture photo
Mfg. Part Number
QSZH-125-NR1-30MM
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK 4:1 .226"X30MM
Datasheet Download
QSZH-125-NR1-30MM.pdf
Availability of QSZH-125-NR1-30MM
QUANTITY
QSZH-125-NR1-30MM Order Process
Ship out your order
Specifications of QSZH-125-NR1-30MM
Internal Part NumberEIS-QSZH-125-NR1-30MM
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesQSZH-125
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.098' (30.00mm, 1.18")
Inner Diameter - Supplied0.226" (5.75mm)
Inner Diameter - Recovered0.049" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.045" (1.14mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Adhesive Lined, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSZH-125-NR1-30MM
Related LinksQSZH-125, QSZH-125-NR1-30MM Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
QSZH-125-NR1-30MM Details Description
Related parts for QSZH-125-NR1-30MM
DIODE ZENER 6.8V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
IC BUS SWITCH CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN FPC 61POS .3MM datasheet.pdf