TE Connectivity Raychem Cable Protection QSZH-125-NR4-55MM
QSZH-125-NR4-55MM picture photo
Mfg. Part Number
QSZH-125-NR4-55MM
Brief Description
HEAT SHRINK 4:1 .72"X55MM
Datasheet Download
QSZH-125-NR4-55MM.pdf
Availability of QSZH-125-NR4-55MM
QUANTITY
QSZH-125-NR4-55MM Order Process
Ship out your order
Specifications of QSZH-125-NR4-55MM
Internal Part NumberEIS-QSZH-125-NR4-55MM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.180' (55.00mm, 2.17")
Inner Diameter - Supplied0.720" (18.3mm)
Inner Diameter - Recovered0.171" (4.35mm)
Recovered Wall Thickness0.087" (2.20mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSZH-125-NR4-55MM
QSZH-125-NR4-55MM Details Description
Related parts for QSZH-125-NR4-55MM
LED SPACER T1/T1 3/4 .22"LONG datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 800PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 20'NM RSMA MALE datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
LACING TAPE WHITE 500YDS datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf