Amphenol Industrial QWLD06R18C19P
QWLD06R18C19P picture photo
Mfg. Part Number
QWLD06R18C19P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
QWLD06R18C19P.pdf
Availability of QWLD06R18C19P
QUANTITY
QWLD06R18C19P Order Process
Ship out your order
Specifications of QWLD06R18C19P
Internal Part NumberEIS-QWLD06R18C19P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QWLD06R18C19P
Related LinksQWLD06, QWLD06R18C19P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
QWLD06R18C19P Details Description
Related parts for QWLD06R18C19P
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 20.8A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W .8-2.5VOUT 6A datasheet.pdf
CONN RCPT 3PIN MAL FRONT/REAR MT datasheet.pdf
TARGET CBL FLEX B MMEVS/MMDS-MCU datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCS FOAM 53X100X1160MM LONG datasheet.pdf
RES SMD 0.044 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf