Nichicon QYS1H683KTP
QYS1H683KTP picture photo
Mfg. Part Number
QYS1H683KTP
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 10% 50VDC RAD
Datasheet Download
QYS1H683KTP.pdf
Availability of QYS1H683KTP
QUANTITY
QYS1H683KTP Order Process
Ship out your order
Specifications of QYS1H683KTP
Internal Part NumberEIS-QYS1H683KTP
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)