Nichicon QYX1H183KTP
QYX1H183KTP picture photo
Mfg. Part Number
QYX1H183KTP
Brief Description
CAP FILM 0.018UF 10% 50VDC RAD
Datasheet Download
QYX1H183KTP.pdf
Availability of QYX1H183KTP
QUANTITY
QYX1H183KTP Order Process
Ship out your order
Specifications of QYX1H183KTP
Internal Part NumberEIS-QYX1H183KTP
PackagingBulk
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QYX1H183KTP
Related LinksQYX1H, QYX1H183KTP Datasheet, Nichicon Distributor
QYX1H183KTP Details Description
Related parts for QYX1H183KTP
IC MCU 8K USB/PS2 LS 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 PCB 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 19A LFPAK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 880MA 410 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/B WF datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf