3M R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2 picture photo
Mfg. Part Number
R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
14POS MDR ASSY 1M W/THUMBSCREWS
Datasheet Download
R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2.pdf
Availability of R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
QUANTITY
R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
Internal Part NumberEIS-R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMini Delta Ribbon Transmission Cable Assembly
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesMini D Ribbon (MDR)
ConfigurationCentronics 14 pos Male to Male
Length3.28' (1.00m)
Cable TypeRound
ShieldingUnshielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
Related LinksR M1 M1-R6R6-01, R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2 Datasheet, 3M Distributor
R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2 Details Description
Related parts for R M1 M1-R6R6-014-362-0.91-44-P2
CONN RING SEALABLE #6 10-12AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 16A TO220FP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1.5A (Flash) Camera Flash 16-DSBGA datasheet.pdf
MICRO 9C S 6" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
MEMORY CARD CFAST 8GB SLC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP TANTALUM 47UF 16V 2917 datasheet.pdf