Recom Power R0.25D-2415/P-R
R0.25D-2415/P-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D-2415/P-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT
Datasheet Download
R0.25D-2415/P-R.pdf
Availability of R0.25D-2415/P-R
QUANTITY
R0.25D-2415/P-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D-2415/P-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D-2415/P-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.3mA, 8.3mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D-2415/P-R
Related LinksR0.25D-, R0.25D-2415/P-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D-2415/P-R Details Description
Related parts for R0.25D-2415/P-R
FUSE PTC 3.00A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.41K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC DVI/HDMI LEVEL SHIFT 48-HWQFN datasheet.pdf
IC USB OPT MOUSE SENSOR HS 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.181" DIA BLK datasheet.pdf