Recom Power R0.25D-2424/H-R
R0.25D-2424/H-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D-2424/H-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D-2424/H-R.pdf
Availability of R0.25D-2424/H-R
QUANTITY
R0.25D-2424/H-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D-2424/H-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D-2424/H-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D-2424/H-R
Related LinksR0.25D-, R0.25D-2424/H-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D-2424/H-R Details Description
Related parts for R0.25D-2424/H-R
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
4066-22 CUT OFF PLATE datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf