Recom Power R0.25D-3.324/P-R
R0.25D-3.324/P-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D-3.324/P-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D-3.324/P-R.pdf
Availability of R0.25D-3.324/P-R
QUANTITY
R0.25D-3.324/P-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D-3.324/P-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D-3.324/P-R
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D-3.324/P-R
Related LinksR0.25D-3, R0.25D-3.324/P-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D-3.324/P-R Details Description
Related parts for R0.25D-3.324/P-R
MOSFET P-CH 20V 2.5A 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN FPC TOP 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A SOP8 datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 28POS STR 3.5MM datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 32POS datasheet.pdf