Recom Power R0.25D10-3.324-R
R0.25D10-3.324-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D10-3.324-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D10-3.324-R.pdf
Availability of R0.25D10-3.324-R
QUANTITY
R0.25D10-3.324-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D10-3.324-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D10-3.324-R
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D10-3.324-R
Related LinksR0.25D10, R0.25D10-3.324-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D10-3.324-R Details Description
Related parts for R0.25D10-3.324-R
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
COVER W/LED INDICATOR WL SERIES datasheet.pdf
FAN FILTER 40MM 45PPI datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf