Recom Power R0.25D12-1524/H
R0.25D12-1524/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-1524/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-1524/H.pdf
Availability of R0.25D12-1524/H
QUANTITY
R0.25D12-1524/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-1524/H
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-1524/H
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)13.5V
Voltage - Input (Max)16.5V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-1524/H
Related LinksR0.25D1, R0.25D12-1524/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-1524/H Details Description
Related parts for R0.25D12-1524/H
RES SMD 27 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 80A 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
508 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
LED ASSY 0.35" 5MM HER WATER CLR datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CAP 68 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf