Recom Power R0.25D12-3.324/HP
R0.25D12-3.324/HP picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-3.324/HP
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-3.324/HP.pdf
Availability of R0.25D12-3.324/HP
QUANTITY
R0.25D12-3.324/HP Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-3.324/HP
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-3.324/HP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-3.324/HP
Related LinksR0.25D12, R0.25D12-3.324/HP Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-3.324/HP Details Description
Related parts for R0.25D12-3.324/HP
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
KIT EXTENSION WIRE THERMOCOUPLE datasheet.pdf
CAP ALUM 2UF 150V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
FERRULE 35.0/39 2AWG 1=500PCS datasheet.pdf
SGE1510-2-1600L-1000C datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
FORK CABLE LUG datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf