Recom Power R0.25DA-3.31212-R
R0.25DA-3.31212-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25DA-3.31212-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V 12/12V OUT
Datasheet Download
R0.25DA-3.31212-R.pdf
Availability of R0.25DA-3.31212-R
QUANTITY
R0.25DA-3.31212-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25DA-3.31212-R
Internal Part NumberEIS-R0.25DA-3.31212-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10mA, 10mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25DA-3.31212-R
Related LinksR0.25DA-, R0.25DA-3.31212-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25DA-3.31212-R Details Description
Related parts for R0.25DA-3.31212-R
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 50CKT 1MM VERT DUAL datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.24 OHM 1% 5W datasheet.pdf