Recom Power R0.25S12-1509/H-R
R0.25S12-1509/H-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S12-1509/H-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT
Datasheet Download
R0.25S12-1509/H-R.pdf
Availability of R0.25S12-1509/H-R
QUANTITY
R0.25S12-1509/H-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S12-1509/H-R
Internal Part NumberEIS-R0.25S12-1509/H-R
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)13.5V
Voltage - Input (Max)16.5V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)28mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S12-1509/H-R
Related LinksR0.25S12, R0.25S12-1509/H-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S12-1509/H-R Details Description
Related parts for R0.25S12-1509/H-R
CAP CER 3900PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 4A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-R/A MALE 3POS 2M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 140PO datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf