Recom Power R0.25S12-1524/H
R0.25S12-1524/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S12-1524/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 24V OUT
Datasheet Download
R0.25S12-1524/H.pdf
Availability of R0.25S12-1524/H
QUANTITY
R0.25S12-1524/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S12-1524/H
Internal Part NumberEIS-R0.25S12-1524/H
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)13.5V
Voltage - Input (Max)16.5V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10.4mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S12-1524/H
Related LinksR0.25S1, R0.25S12-1524/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S12-1524/H Details Description
Related parts for R0.25S12-1524/H
TIE 304 ST/STEEL 100LB 33" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS TSOT23-6 datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND TWIST-PAIR 300' datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf