Recom Power R0.5D10-3.315/P-R
R0.5D10-3.315/P-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.5D10-3.315/P-R
Brief Description
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE
Datasheet Download
R0.5D10-3.315/P-R.pdf
Availability of R0.5D10-3.315/P-R
QUANTITY
R0.5D10-3.315/P-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.5D10-3.315/P-R
Internal Part NumberEIS-R0.5D10-3.315/P-R
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)2.97V
Voltage - Input (Max)3.63V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17mA, 17mA
Power (Watts) - Manufacture Series500mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency77%
Power (Watts) - Max500mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.5D10-3.315/P-R
Related LinksR0.5D10-, R0.5D10-3.315/P-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.5D10-3.315/P-R Details Description
Related parts for R0.5D10-3.315/P-R
CONN FAKRA PLUG R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS VERT SOLDER T/H datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 10NS 256BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf