APM Hexseal R10-32X1/4-5701
R10-32X1/4-5701 picture photo
Mfg. Part Number
R10-32X1/4-5701
Manufacturer
Product Category
Screws, Bolts
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32
Datasheet Download
R10-32X1/4-5701.pdf
Availability of R10-32X1/4-5701
QUANTITY
R10-32X1/4-5701 Order Process
Ship out your order
Specifications of R10-32X1/4-5701
Internal Part NumberEIS-R10-32X1/4-5701
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyScrews, Bolts
SeriesSEELSKREW®
TypeMachine Screw
Screw Head TypePan Head
Drive TypePhillips
FeaturesSelf Sealing
Thread Size#10-32
Head Diameter0.403" (10.24mm)
Head Height-
Length - Below Head0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall-
Material-
Plating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R10-32X1/4-5701
Related LinksR10-32X, R10-32X1/4-5701 Datasheet, APM Hexseal Distributor
R10-32X1/4-5701 Details Description
Related parts for R10-32X1/4-5701
CONN RECEPT VERT 14 POS PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 23V 1210 datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SOCKET 5 PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf