Panduit R100X225V7T
R100X225V7T picture photo
Mfg. Part Number
R100X225V7T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 1.00 W
Datasheet Download
R100X225V7T.pdf
Availability of R100X225V7T
QUANTITY
R100X225V7T Order Process
Ship out your order
Specifications of R100X225V7T
Internal Part NumberEIS-R100X225V7T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging2500 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)
ColorRed
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R100X225V7T
Related LinksR100X, R100X225V7T Datasheet, Panduit Distributor
R100X225V7T Details Description
Related parts for R100X225V7T
CONN RCPT .100" 30POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AM8495-11-2 BLOWER datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
GIGABIT POE SPLITTER, (25W) 24 V datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM datasheet.pdf