Sensata Technologies/Airpax R11-62-2.00A-26170-4-V
R11-62-2.00A-26170-4-V picture photo
Mfg. Part Number
R11-62-2.00A-26170-4-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
R11-62-2.00A-26170-4-V.pdf
Availability of R11-62-2.00A-26170-4-V
QUANTITY
R11-62-2.00A-26170-4-V Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-62-2.00A-26170-4-V
Internal Part NumberEIS-R11-62-2.00A-26170-4-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-62-2.00A-26170-4-V
Related LinksR11-62-2.00, R11-62-2.00A-26170-4-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-62-2.00A-26170-4-V Details Description
Related parts for R11-62-2.00A-26170-4-V
CONN TERM PIN 18-22AWG 30GOLD datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 7pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads) datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 5000' datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7VC SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 237K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf