Sensata Technologies/Airpax R11-62-2.00A-33890-2-V
R11-62-2.00A-33890-2-V picture photo
Mfg. Part Number
R11-62-2.00A-33890-2-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
R11-62-2.00A-33890-2-V.pdf
Availability of R11-62-2.00A-33890-2-V
QUANTITY
R11-62-2.00A-33890-2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-62-2.00A-33890-2-V
Internal Part NumberEIS-R11-62-2.00A-33890-2-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-62-2.00A-33890-2-V
Related LinksR11-62-2.00, R11-62-2.00A-33890-2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-62-2.00A-33890-2-V Details Description
Related parts for R11-62-2.00A-33890-2-V
L-N-L KIT 2X4 W/O PV'S datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE DVR HALF BRIDGE 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf