General Cable R182AL50.48.62
R182AL50.48.62 picture photo
Mfg. Part Number
R182AL50.48.62
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 2COND 18AWG GRAY 10000'
Datasheet Download
R182AL50.48.62.pdf
Availability of R182AL50.48.62
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
R182AL50.48.62 Order Process
Ship out your order
Specifications of R182AL50.48.62
Internal Part NumberEIS-R182AL50.48.62
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand7/26
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length10000' (3048m)
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R182AL50.48.62
Related LinksR182AL5, R182AL50.48.62 Datasheet, General Cable Distributor
R182AL50.48.62 Details Description
Related parts for R182AL50.48.62
FILTER METAL SCREEN 120X120 datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 6A ISO TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.75A datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CBL STR FMALE-R/A FMALE 3POS 3' datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC DFN2 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf