Renesas Electronics America R1EX25016ATA00I#S0
R1EX25016ATA00I#S0 picture photo
Mfg. Part Number
R1EX25016ATA00I#S0
Brief Description
IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
R1EX25016ATA00I#S0.pdf
Availability of R1EX25016ATA00I#S0
QUANTITY
R1EX25016ATA00I#S0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R1EX25016ATA00I#S0
Internal Part NumberEIS-R1EX25016ATA00I#S0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size16K (2K x 8)
Speed3MHz, 5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R1EX25016ATA00I#S0
Related LinksR1EX25016, R1EX25016ATA00I#S0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R1EX25016ATA00I#S0 Details Description
Related parts for R1EX25016ATA00I#S0
CONN HEADER 2MM 36PS DL R/A 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 SHLD datasheet.pdf
CONN HEADER SMD 26POS ZPD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf