Renesas Electronics America R1EX25064ASA00I#S0
R1EX25064ASA00I#S0 picture photo
Mfg. Part Number
R1EX25064ASA00I#S0
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 5MHZ 8SOP
Datasheet Download
R1EX25064ASA00I#S0.pdf
Availability of R1EX25064ASA00I#S0
QUANTITY
R1EX25064ASA00I#S0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R1EX25064ASA00I#S0
Internal Part NumberEIS-R1EX25064ASA00I#S0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed3MHz, 5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R1EX25064ASA00I#S0
Related LinksR1EX25064, R1EX25064ASA00I#S0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R1EX25064ASA00I#S0 Details Description
Related parts for R1EX25064ASA00I#S0
IC DOC2000 128MB 32-DIP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 8.2PF 16V 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 350MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
SWITCH MINI 15A250VAC SPDT SOLDR datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
GRACE INERTIA HEADER ASSY 12POS datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 500MM 1.37 datasheet.pdf