Harwin Inc. R20-1000402
R20-1000402 picture photo
Mfg. Part Number
R20-1000402
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M2 BRASS 4MM
Datasheet Download
R20-1000402.pdf
Availability of R20-1000402
QUANTITY
R20-1000402 Order Process
Ship out your order
Specifications of R20-1000402
Internal Part NumberEIS-R20-1000402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR20-100
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2x0.4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.197" (5.00mm) Hex
Between Board Height0.157" (4.00mm)
Length - Overall0.157" (4.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R20-1000402
Related LinksR20-1, R20-1000402 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R20-1000402 Details Description
Related parts for R20-1000402
CAP POLYMER 6.8UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015B/X 5" datasheet.pdf
IC HDSL ANALOG FRONT END 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X0.3 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf