Panduit R200X400V1T
R200X400V1T picture photo
Mfg. Part Number
R200X400V1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 2.00 W
Datasheet Download
R200X400V1T.pdf
Availability of R200X400V1T
QUANTITY
R200X400V1T Order Process
Ship out your order
Specifications of R200X400V1T
Internal Part NumberEIS-R200X400V1T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging1000 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size2.00" x 4.00" (50.8mm x 101.6mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R200X400V1T
Related LinksR200X, R200X400V1T Datasheet, Panduit Distributor
R200X400V1T Details Description
Related parts for R200X400V1T
CONN TERM BLOCK DUAL DIN WM BG datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 47OHM 2% AXL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 627NM HER DIFF datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 10NS 20DIP datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 19A DPAK datasheet.pdf