| Internal Part Number | EIS-R24P3.3S/P/R8 | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V | |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V | |
| Voltage - Output 1 | 3.3V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 303mA | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 1W | |
| Voltage - Isolation | 8kV (8000V) | |
| Features | SCP | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 7-SIP Module (4 Leads) | |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Efficiency | 70 ~ 80% | |
| Power (Watts) - Max | 1W | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | R24P3.3S/P/R8 | |
| Related Links | R24P3., R24P3.3S/P/R8 Datasheet, Recom Power Distributor | |
 | RJS5K0 | POT 5K OHM 50W WIREWOUND LINEAR | datasheet.pdf | |