Harwin Inc. R25-1001200
R25-1001200 picture photo
Mfg. Part Number
R25-1001200
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 12MM
Datasheet Download
R25-1001200.pdf
Availability of R25-1001200
QUANTITY
R25-1001200 Order Process
Ship out your order
Specifications of R25-1001200
Internal Part NumberEIS-R25-1001200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR25-100
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5x0.45
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.472" (12.00mm)
Length - Overall0.472" (12.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R25-1001200
Related LinksR25-1, R25-1001200 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R25-1001200 Details Description
Related parts for R25-1001200
LED ALINGAP RA YLW DIF 590NM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 75.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf