Jonard Tools R26W-0100
R26W-0100 picture photo
Mfg. Part Number
R26W-0100
Manufacturer
Product Category
Wire Wrap
Brief Description
WIRE PVDF INS 26AWG WHITE 100'
Datasheet Download
R26W-0100.pdf
Availability of R26W-0100
QUANTITY
R26W-0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of R26W-0100
Internal Part NumberEIS-R26W-0100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire Wrap Tools and Accessories
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyWire Wrap
Series-
PackagingRoll
Wire Gauge26 AWG
Conductor Diameter0.016" (0.40mm)
Length100' (30.5m)
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter0.027" (0.69mm)
Conductor MaterialCopper, Bare
Conductor PlatingSilver
Jacket ColorWhite
RatingsUL Style 1422
Features-
Operating Temperature105°C
Jacket (Insulation) Thickness0.005" (0.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R26W-0100
Related LinksR26W, R26W-0100 Datasheet, Jonard Tools Distributor
R26W-0100 Details Description
Related parts for R26W-0100
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 10POS datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 WW datasheet.pdf
DSUB CRIMP 37 PIN LF datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
5MM TRI-LEAD CABLE ASSY datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf