Harwin Inc. R30-1000702
R30-1000702 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1000702
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 7MM
Datasheet Download
R30-1000702.pdf
Availability of R30-1000702
QUANTITY
R30-1000702 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1000702
Internal Part NumberEIS-R30-1000702
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-100
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.197" (5.00mm) Hex
Between Board Height0.276" (7.00mm)
Length - Overall0.276" (7.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1000702
Related LinksR30-1, R30-1000702 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1000702 Details Description
Related parts for R30-1000702
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 32POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf