Harwin Inc. R30-1001402
R30-1001402 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1001402
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 14MM
Datasheet Download
R30-1001402.pdf
Availability of R30-1001402
QUANTITY
R30-1001402 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1001402
Internal Part NumberEIS-R30-1001402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-100
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.197" (5.00mm) Hex
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1001402
Related LinksR30-1, R30-1001402 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1001402 Details Description
Related parts for R30-1001402
RES SMD 140 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6SMD datasheet.pdf
IC PCIE BUFFER 100MHZ 1IN 6OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MLT 5 IN datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME AU datasheet.pdf