Harwin Inc. R30-1011402
R30-1011402 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1011402
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 14MM
Datasheet Download
R30-1011402.pdf
Availability of R30-1011402
QUANTITY
R30-1011402 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1011402
Internal Part NumberEIS-R30-1011402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-101
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.551" (14.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1011402
Related LinksR30-1, R30-1011402 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1011402 Details Description
Related parts for R30-1011402
PATCHCORD BANA PLUG STKG 12" BLK datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 60V 400MA 6-SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.55A 16SOIC datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MPU COMP 20-PLCC datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 330UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 250V SCREW datasheet.pdf
PIN-STAKED FLEX JUMPER 16POS datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf