Harwin Inc. R30-1611000
R30-1611000 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1611000
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 10MM
Datasheet Download
R30-1611000.pdf
Availability of R30-1611000
QUANTITY
R30-1611000 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1611000
Internal Part NumberEIS-R30-1611000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-161
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.394" (10.00mm)
Features-
MaterialNylon
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1611000
Related LinksR30-1, R30-1611000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1611000 Details Description
Related parts for R30-1611000
TIE CABLE 316 ST/STL 200LB 10.2" datasheet.pdf
CONN HEADER 86POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
SENSOR CAP FOR M30 PROX SHIELDED datasheet.pdf
PANEL FLCOS MICRO DISPLAY WQVGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
PB SERIES INNER PANEL datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf