Harwin Inc. R30-1611800
R30-1611800 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1611800
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 18MM
Datasheet Download
R30-1611800.pdf
Availability of R30-1611800
QUANTITY
R30-1611800 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1611800
Internal Part NumberEIS-R30-1611800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-161
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.709" (18.00mm)
Length - Overall0.709" (18.00mm)
Features-
MaterialNylon
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1611800
Related LinksR30-1, R30-1611800 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1611800 Details Description
Related parts for R30-1611800
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
SFP+ PATCH CABLE 0.5M 24AWG datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB6 M20 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 9A 6DFN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 272 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf