Harwin Inc. R30-5001002
R30-5001002 picture photo
Mfg. Part Number
R30-5001002
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 BRASS 10MM
Datasheet Download
R30-5001002.pdf
Availability of R30-5001002
QUANTITY
R30-5001002 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-5001002
Internal Part NumberEIS-R30-5001002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package200
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-500
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.187" (4.75mm) 3/16"
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.394" (10.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-5001002
Related LinksR30-5, R30-5001002 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-5001002 Details Description
Related parts for R30-5001002
FIXED IND 1MH 2.5A 215 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
IC MULTIPLIER VECTOR 24LFCSP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 2.5A 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
WEP-M20 BRASS EARTH PLATE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf