KEMET R46KF310045M1M
R46KF310045M1M picture photo
Mfg. Part Number
R46KF310045M1M
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL
Datasheet Download
R46KF310045M1M.pdf
Availability of R46KF310045M1M
QUANTITY
R46KF310045M1M Order Process
Ship out your order
Specifications of R46KF310045M1M
Internal Part NumberEIS-R46KF310045M1M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R46KF310045M1M
Related LinksR46KF31, R46KF310045M1M Datasheet, KEMET Distributor
R46KF310045M1M Details Description
Related parts for R46KF310045M1M
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES FUSE 47 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.52"L X 2.28"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN HOUSING RECEPT 2POS datasheet.pdf