KEMET R46KN382000M1M
R46KN382000M1M picture photo
Mfg. Part Number
R46KN382000M1M
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 20% 560VDC RAD
Datasheet Download
R46KN382000M1M.pdf
Availability of R46KN382000M1M
QUANTITY
R46KN382000M1M Order Process
Ship out your order
Specifications of R46KN382000M1M
Internal Part NumberEIS-R46KN382000M1M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package360
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R46KN382000M1M
Related LinksR46KN38, R46KN382000M1M Datasheet, KEMET Distributor
R46KN382000M1M Details Description
Related parts for R46KN382000M1M
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 4BIT BI-DIR SHIFT REG 16-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V JB 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 180 SMT datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf