Renesas Electronics America R5F10BGFLFB#V0
R5F10BGFLFB#V0 picture photo
Mfg. Part Number
R5F10BGFLFB#V0
Brief Description
IC MCU 16BIT
Datasheet Download
R5F10BGFLFB#V0.pdf
Availability of R5F10BGFLFB#V0
QUANTITY
R5F10BGFLFB#V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R5F10BGFLFB#V0
Internal Part NumberEIS-R5F10BGFLFB#V0
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesRL78/L13
Core Size16-Bit
Speed32MHz
ConnectivityCAN, CSI, I²C, LIN, SPI, UART/USART
PeripheralsLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O38
Program Memory Size96KB (96K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size4K x 8
RAM Size6K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2.7 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 13x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case48-LQFP
Supplier Device Package48-LFQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R5F10BGFLFB#V0
Related LinksR5F10BG, R5F10BGFLFB#V0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R5F10BGFLFB#V0 Details Description
Related parts for R5F10BGFLFB#V0
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0606 datasheet.pdf
STORAGE CONTAINER 18-5/8X15X14 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 215MA SMT3 datasheet.pdf
CAP ALUM 130000UF 16V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5K OHM 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
BX RCPT ASY 62 POS datasheet.pdf