Renesas Electronics America R5F10WMCAFB#30
R5F10WMCAFB#30 picture photo
Mfg. Part Number
R5F10WMCAFB#30
Brief Description
IC MCU FLASH
Datasheet Download
R5F10WMCAFB#30.pdf
Availability of R5F10WMCAFB#30
QUANTITY
R5F10WMCAFB#30 Order Process
Ship out your order
Specifications of R5F10WMCAFB#30
Internal Part NumberEIS-R5F10WMCAFB#30
PCN Assembly/OriginWafer Fab Site Addition 21/Aug/2015
Wafer Fab Site Addition 21/Aug/2015
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesRL78/L13
Core Size16-Bit
Speed24MHz
ConnectivityCSI, I²C, LIN, UART/USART
PeripheralsDMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O58
Program Memory Size32KB (32K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size4K x 8
RAM Size1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.6 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 12x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case80-LQFP
Supplier Device Package80-LQFP (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R5F10WMCAFB#30
Related LinksR5F10WM, R5F10WMCAFB#30 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R5F10WMCAFB#30 Details Description
Related parts for R5F10WMCAFB#30
IC COMPARATOR ADDRESS 12B 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 8.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
RES 59K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SLIDE, STRIP BLADE datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf