Omron Automation & Safety R88M-G75030T-BO
R88M-G75030T-BO picture photo
Mfg. Part Number
R88M-G75030T-BO
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK OS 750W
Datasheet Download
R88M-G75030T-BO.pdf
Availability of R88M-G75030T-BO
QUANTITY
R88M-G75030T-BO Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-G75030T-BO
Internal Part NumberEIS-R88M-G75030T-BO
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.748" (19.00mm)
Length - Shaft and Bearing1.38" (35.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Oil Seal
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)339.9 / 2400
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-G75030T-BO
Related LinksR88M-G7, R88M-G75030T-BO Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-G75030T-BO Details Description
Related parts for R88M-G75030T-BO
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
STATIC BAG MET-OUT 11"X15" 100PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 93POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf